Konkurs fotograficzny

Jak się najlepiej przygotować do konkursu fotograficznego

Nie ma takiego układu zasad, który zagwarantuje ci triumf, jednak sprytne dokończenie pracy swoim tematem może pomóc w poszerzeniu możliwości wygranej. Zbadaj każdą możliwość. Jednak nie ma niezłomnych zasad, są paczki do zrobienia. Zbadaj, w jaki sposób możesz wykonać swoją część w podobny sposób.

Wykonaj eksplorację
Absolutnym pierwszym krokiem są badania. Zacznij od zapoznania się z regulaminem wyzwania i wytycznymi koordynatorów wyzwania/konkursu fotograficznego. W ramach swojej eksploracji możesz zbadać portfolio poprzednich konkurentów. Badając w razie potrzeby, będziesz mieć pewne przemyślenia na temat tego, jak będziesz funkcjonować.

Ta podstawowa eksploracja jest niezbędna dla nowicjuszy w wyzwaniach fotograficznych. Posiadanie rozsądnego zrozumienia interakcji zwiększy twoje możliwości pozostania w wyzwaniu. Przejdź przez późne wyzwania fotograficzne; zrozumiesz, każdy członek przesłał swoje legendarne zdjęcia w opozycji, a te zostały dobrze stworzone i wykonane.

Niektóre osoby w żaden sposób nie rozumieją tych zasad rywalizacji fotograficznej i wysyłają zdjęcia, które nie mają nic wspólnego z opozycją. To jest nie, a możliwości wykluczające są wcześniej niż później. Jako uczestnik komputerowego wyzwania fotograficznego pamiętaj o wszystkim.

Zapoznaj się z umowami Challenge
Muszę zaakcentować tę część. Przede wszystkim naucz się na pamięć zasad wyzwania fotograficznego. Te wskazówki obejmują, jak uczestniczyć w wyzwaniach fotograficznych, z zastrzeżeniem pracy i tak dalej.

Pozwól, że wyjaśnię to sensownie. Sędziowie tych konkursów poszukują pewnych standardów; jak wspomniałem powyżej, jeśli twoje zdjęcie nie pasuje do tych modeli, szybko się z tobą zrezygnują, niezależnie od tego, jak bardzo zostały zrobione, bardzo uchwycone lub głębokie znaczenie mają twoje zdjęcia.

Pozwólcie, że ucieleśnię to, gdy odbywa się rywalizacja zwana „wyzwaniem fotograficznym o świcie”, zdjęcia konkursowe mają przedstawiać słońce. Więc starając się wykazać pomysłowością i realizować nowatorskie pomysły, wysyłasz zdjęcie szklanki soku; jak myślisz, co się wydarzy?

Skonfiguruj swój sprzęt
Po zapoznaniu się z zasadami wyzwania, coś prawdopodobnie wskoczyło ci do głowy, albo obszar, czas, ustawienia, albo temat. Ponadto zacząłeś radzić sobie ze swoimi punktami widzenia. Więc powinniśmy pokazać ten program na drodze dzięki sprzętowi, którego musisz użyć.

Istnieją 2 rodzaje strzelania – w pomieszczeniach i na wolnym powietrzu. W świetle tego twój sprzęt będzie do pewnego stopnia kontrastował.

Sprzęt do fotografii w pomieszczeniach Światło, kamera, punkt centralny, ustawienie, reflektory i tak dalej.
Sprzęt do fotografowania na zewnątrz Aparat, punkt centralny, mocowanie, zapasowe baterie i tak dalej.
Przygotuj się na to wszystko, zanim ustawisz obiekt przed aparatem. Upewnij się, że niczego nie potrzebujesz, gdy już wpuścisz obiekt i zaczniesz fotografować.

Skoncentruj się na temacie
Uchwycenie tematu jest fundamentalne. Koordynatorzy ogłaszają wyraźne tematy do rywalizacji, z którymi rywale muszą pracować. Następnie mogą to opisać, aby stworzyć historię, przedstawić widok lub przekazać skłonność i tak dalej.

Gwarancja śledzenia tego tematu. Kilku fotografów puszcza wodze fantazji i ostatecznie trudno im dopasować się do tematu. Staraj się tego nie robić. W ramach tematu konkursu fotograficznego dla dzieci możesz zrobić wszystko, co urocze i pomysłowe ze swoim tematem – dzieckiem, ale wysłanie fotografii przyrodniczej w ramach tego tematu będzie całkowicie nieistotne.

Zanim obejmiesz temat odpowiednim fundamentem i rekwizytami, dobrze go przemyśl; opanowanie tego ułatwi aranżację.

Wystawać
Każdy jest wyjątkowy, ich prace i style są również. Naprawdę masz swój nowatorski styl fotografowania; w przypadku, gdy nie jesteś raczkujący, prawdopodobnie wyśledziłeś swoją specjalizację fotograficzną. Użyć tego. Istnieją 2 podstawowe sposoby na złapanie ciekawego zdjęcia.

Trzymaj się z dala od prozaizmu
Staraj się nie podążać za grupą
W takim razie, jak możesz to zrobić, biorąc pod uwagę, że koordynatorzy wyzwania fotograficznego nie opisują dokładnie sytuacji lub nie dają wyjątkowo niejednoznacznych wskazówek? To jest urok wyzwania. Od Ciebie zależy zrównoważenie planu wykonania z celem, jakim jest wyróżnienie Twojego zdjęcia.

Jesteś właścicielem swojej perspektywy, a to nie jest to samo, co inni. W ten sposób skoncentruj się na tym, aby twój temat był pod określonym tematem z nowymi metodami, nowymi warunkami i próbami z nimi.

Pomyśl o alternatywnych punktach widzenia
Punkt widzenia posiada zdolność rozświetlenia zainteresowania obrazem. Sugeruję zarówno perspektywę, jak i poczucie głębi. Możesz zdobyć punkt widzenia, na przykład wykonując coś ze skrzyni.

Bałagan Z Odbiciami
Reflection to niesamowite urządzenie, które zapewnia równy / równy wygląd. Robiąc to przez szkło, wodę, odbicie, tworzysz kreatywne spojrzenie i wyciągasz dziwny punkt widzenia swojego obiektu.

Nie, nie dyskutuję o banalności odzwierciedlającej selfie lub coś w tym stylu. Istnieje wiele alternatywnych sposobów, dzięki którym możesz zrobić wrażenie na swoim obiekcie na środku. Poszukaj w Google nowych pomysłów, wypróbuj je; w tym samym czasie znajdziesz ten, którego szukałeś.

Ogarnij negatywną przestrzeń
Twoja negatywna przestrzeń na obrazie nie jest w żaden sposób ujemna; wszystko jest równe, jest istotne i skupia się na materii obrazu. Zdjęcia negatywnej przestrzeni zapierają dech w piersiach dzięki praktykom fotografów, niesamowitemu szczęściu i talentowi wykonania.

Ta procedura wymaga pewnych inwestycji, aby dominować. W ten sposób, pracując z przestrzenią negatywną, sytuacja przestrzeni pozytywnej może wprowadzić nieład. Biorąc wszystko pod uwagę, zmień syntezę i zwróć szczególną uwagę na dziurę, elementy otoczenia i pozycję kamery, aby znaleźć konkretne ujęcie, gdy są równe.

Wykorzystaj normalne źródła światła
Korzystaj ze zwykłego oświetlenia w takim stopniu, w jakim można się tego spodziewać. Zaletą jest oszczędność kosztów, możliwość dostosowania i świetne wyniki. Normalne światło działa najlepiej, gdy klimat, czas i punkt kamery są idealnie dopasowane.

Czas jest podstawową zmienną przy wykorzystaniu normalnego światła. Najlepszym momentem byłoby strzelanie w czasie świetnej godziny. Tak czy inaczej, możesz również fotografować w pierwszej części dnia i wieczorem, gdy jest również delikatne światło.

Użyj uczucia przed kliknięciem
Egzekucja uczucia może być wściekłością. Na przykład niezwykle ważna kreacja artystyczna „Mona Lisa” Leonarda da Vinci – wciąż ludzie wciąż zastanawiają się, czy ona się uśmiecha, czy nie!

Zaangażowanie uczucia w obraz łączy obserwatorów. Spojrzenie z odpowiednim obszarem, klimatem, oświetleniem i różnorodnością może poprawić całą sytuację. To wspaniały, ale pomysłowy sposób na wybijanie się.